Grafic inspecții agricultură, horticultură, veterinar, LICEUL TEHNOLOGIC ȚĂNDĂREI

 

Nr.crt

 

Numele si prenumele cadrului didactic

Specializarea

Data sustinerii inspectiei la clasa

Ora

1

 

Marcu Afrodita

Horticultura

17.06.2013

8.30-9.20

2

Raducanu Elena

Agricultura

17.06.2013

 

9.30-10.20

3

 

Hagianu Ana

Veterinar

06.06.2013

9.30-10.20

Grafic inspecții la clasă, Titularizare 2013, LOGICĂ ȘI CULTURĂ CIVICĂ

 

LOGICĂ ȘI CULTURĂ CIVICĂ

 

Nr. crt

NUME CANDIDAT

Disciplina

DATA

CLASA

ORA

1.

Constantinescu Mariana

Logică, argumentare și comunicare

30 mai

Reprogramat pe 6 iunie

IXF

11,10-12,00

2.

Onofrei Stela

Cultură civică

30 mai

VII

10,00-10,50

Grafic inspecții la clasă Titularizare 2013, ISTORIE

NR CRT

NUME CANDIDAT

DATA

CLASA

ORA

  1.  

BABOI MARIAN

29 MAI 2013

10F

1

  1.  

BORDEI ANDA

29 MAI 2013

10 E

3

  1.  

BUCHLER ȘTEFANIA

29 MAI 2013

10G

5

  1.  

PĂTRAȘCU ANDREI

30 MAI 2013

10F

2

  1.  

PĂUN CRISTIAN

30 MAI 2013

11A

4

  1.  

RANTEȘ BOGDAN

31 MAI 2013

9G

1

  1.  

VASILE CĂTĂLINA

31 MAI 2013

9C

2

  1.  

STAN ADRIAN

31 MAI 2013

10A

3

  1.  

STANCAN DANA

31 MAI 2013

10D

4

  1.  

COSTEA ADRIAN

31 MAI 2013

8

5

  1.  

VASILE ALEXANDRU

31 MAI 2013

9A

6

  1.  

TUDOR EMIL

3 IUNIE 2013

6

2

  1.  

VOINESCU IONELA

3 IUNIE 2013

10G

3

  1.  

CRĂCIUN MARIANA

3 IUNIE 2013

7

5

  1.  

ION ȘTEFAN

3 IUNIE 2013

5

6

  1.  

STOIAN VALENTINA

5 IUNIE 2013

11G

4

  1.  

ION CĂTĂLINA

6 IUNIE 2013

11A

4

  1.  

ȘTEFAN EMILIAN

7 IUNIE 2013

8

5

  1.  

POPESCU ALINA

10 IUNIE 2013

5

6

Grafic inspecții la clasă CNMV

 

TITULARIZARE CHIMIE-INSPECTIE LA CLASA

Cursurile încep la ora 8,00. 

NR CRT

NUME CANDIDAT

DATA

CLASA

ORA

  1.  

DĂNESCU CONSTANTINA

3 IUNIE 2013

10E

5

  1.  

STANCU MARIANA

3 IUNIE 2013

9E

6

  1.  

DUDAȘ NICOLETA

5 IUNIE 2013

9B

3

  1.  

SIMA FLORENTINA

5 IUNIE 2013

10B

2

BIOLOGIE

Nr. Crt.

Data , ora

Clasa

Nume si prenume profesor

1.

29.05.2013, ora 10

VI

Paratau Roxana

2.

29.05.2013, ora 12

XI E

Busuioc Elena

3.

29.05.2013, ora 13

X B

Eneschi Elena Madalina

4.

30.05.2013, ora 9

V

Dedu Florin

5.

03.06.2013, ora 11

X D

Neagu Nicolae

6.

03.06.2013, ora 13

VII

Biserica Marioara

7.

06.06.2013, ora 9

XI A

State Ana Maria

Comisii inspecții titularizare

decizie comisii

Model subiect testare lb. engleză, clasa a V-a

Modele subiecte clasa V

Validarea înscrierii

În zilele de 22-24 mai 2013, între orele 8,30-15,00, la CNMV Slobozia, are loc validarea înscrierii la concursul de titularizare, prin semnătură, de către candidați  sau împuterniciții acestora prin procură notarială în original. Neprezentarea la validare atrage după sine anularea înscrierii la concurs.

Președinte, prof. Buzu Vitalie

Testare clasa a V-a

ANUNȚ

 

În data de 13. 06. 2013, ora 9.00,la Colegiul National ,,Mihai Viteazul” Slobozia va avea loc testarea la limba engleză pentru ocuparea locurilor la clasa a V-a, profil limba engleză intensiv. Testarea va avea 2 părți:

1.     examinare scrisă – 50 min, cu subiecte din programa de limba engleză, clasa a IV-a;

2.     examinare orală (2-3 min) – 2 întrebări pe teme din programă.

Rezultatele examenului vor fi afișate în aceeași zi la avizierul C.N.M.V.

 

Conținuturile verificate sunt din programa de limba engleză, și anume:

ORGANIZARE TEMATICĂ

I.       Copilul despre sine: nume, sex, vârstă, adresă, însuşiri fizice şi morale, părţile corpului, îmbrăcăminte, culori, jocuri şi jucării

II.    Familia: membrii familiei, ocupaţii, sărbători în familie, hrana

III.Casa: încăperi, mobilă, şcoala, obiecte şcolare, activităţi specifice

IV.     Animale: denumire, caracteristici

V.   Vremea: anotimpuri, caracteristici climatice

VI.     Lumea fantastică: personaje de basm, desen animat, film

VII.  Copilul şi lumea înconjurătoare: oraşul/ satul, corespondenţă, cumpărături

VIII.                       Activităţi: momentele zilei, zilele săptămânii, lunile anului, activităţi curente, activităţi pentru timpul liber

IX.     Cultură şi civilizaţie: nume şi prenume tipice, nume de monumente, cântece şi poezii, nume de oraşe

 

 

 

 

ELEMENTE DE CONSTRUCŢIE A COMUNICĂRII

 

I.                   Alfabetul (spelling)

 

II.                Gramatică

 

§  Substantivul

numărul plural

plurale neregulate

§  Numeralul

cardinal (1 – 20)

§  Adjectivul

demonstrativ (singular şi plural)

posesiv (singular şi plural)

§  Verbul

timpul prezent continuu (afirmativ, negativ, interogativ)

timpul prezent simplu (afirmativ, negativ, interogativ)

timpul viitor (cu will)

may

must

adverbe de timp (tomorrow)

§  Prepoziţia

de loc (between, over, across, above, at, in, on)

 

III.  Lexic

 

200 – 250 unităţi lexicale (cuvinte, sintagme corespunzătoare realizării funcţiilor comunicative, în cadrul ariilor tematice specificate mai sus).

Lista posturilor scoase la concurs(7 mai 2013)

http://www.isjialomita.ro/files/personal/2013/Lista%20posturi%202013-05-07.pdf

FIȘA DE ÎNSCRIERE LA CONCURSUL DE TITULARIZARE

Fisa_inscriere_concurs_2013

Switch to our mobile site